Ben Kimim?

Çok sevdiğim Ankara’da doğdum ve büyüdüm. Bilkent Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nde okurken, Erasmus programı ile mutfağını ve kültürünü çok merak ettiğim Kopenhag’da bulunma fırsatı buldum. 2018 yılında mezun olduktan sonra altı ayımı gastronomi konusunda incelemeler yapma fırsatı bulduğum Londra’da geçirdim.

Çocukluğumdan bu yana güzel yemek yemek ve yapmak benim için bir tutkuydu. Bu tutkum yaptığım seyahatlerde, gezilerimizin hep yemek odaklı olarak planlanmasına sebep oldu. Kendimi bildim bileli, seyahat etmek, benim için yemek ve içmek demekti. Kendi başıma seyahat etmeye başladığımda ise, artık bu konuya profesyonel olarak bakmaya başladım. Yemek tutkumun peşinden gitmeye kararlıydım ve gastronomi yolculuğuna çıktım. Beni mutlu ettiği ve fayda sağladığıma inandığım sürece bu yolda ilerlemeye devam edeceğim. Bu yolun beni nereye götüreceği de yalnızca bir ayrıntı ve çok da önemli değil.

Bugünlerde, çeşitli basılı ya da çevirim içi ortamlar için içerik üretiyorum. İçeriğin ve yemeğin dönüştürücü gücüne inanıyorum. Bunu gücü dönüşüm için kullanabilecek yollar bulmayı umuyorum!